Eylül 07, 2013

Her Kadın Bunları Bilmeli:Minik Sırlar

Bu kadar zor olmamalı!
Bakımlı bir kadın bu kadar zor olmamalı!
Ayrıntılara takılınca
saçı var
başı var
eti var
tırnağı var
sonra masajı
cilt bakımı
giyimi kuşamı
boyası badanası var..
varda var!

diyip işin içinden çıkamayız ya hani..
evet evet tüm bu saydıklarınıza hak veriyorum ama inanın bakımlı olmak hiçte zor değil.
belli başlı seçimlerle sizinde bakımlı kadınlar listesine girmeniz mümkün.
not:
(bu ürünler benim günlük hayatta elimin altında bulundurduğum vazgeçilmezim olan ürünler listesidir..)
bakımsız halinizi terketmeye hazır mısınız?

Hepimiz biliyoruz ki bir kadının kendini salmasının esas sebebi:psikolojik faktörler.önce tabiki bunu tedavi etmek gerek.


1.GÜNE  GÜZEL BAŞLAMAK ve SPOR
Hepimiz biliyoruz ki bir kadının kendini salmasının esas sebebi:psikolojik faktörler.önce tabiki bunu tedavi etmek gerek.
Unutmayın ne kullanırsanız kullanın güzel bir günaydının ve sporun insan vücuna verdiği zindelik ve güzelliğin yerini hiçbirşey tutamaz.Düzenli olarak yürüyüşlere çıkın.
Yapamıyorsanız ise şu hareketleri kolayca evde yapabilirsiniz.


2.SAÇ TİPİNE GÖRE ÇÖZÜM:  Kurumat saçlar & Sönükyağlı saçlar


Kurumat saçlar:Saçlarınız hacimli-kuru ise çözümünüz belli banyo sonrası gliss in bu ürünü ile saçlarınız artık daha canlı ve içerdiği sıvılaştırmış kreatin ile kırılma ve kopmalara karşı daha dayanıklı hale gelicek.banyodan sonra nemli saça saçınızın yoğunluğuna göre fıs fıs püskürtmeye başlayabilirsiniz.Sönükyağlı saçlar:Eğer saçlarınız çabuk yağlanan ve hacimsiz ise size önereceğim seçenek talk pudrası.Saçlarınızın özellikle çok yağlanan bölgelerine(tepe kısmı,kulak arkası vs) uygulamanız yeterli olacaktır.(Aman ıslak saça yapmayın sakın.fönlü saça uygulamak tercihimdir).marka olarak sorarsanız bebeten ve johnson's baby önerimdir.
Çünkü kimi pudralar kuru bir görünüm veriyim derken yağlı gösterir saçı alacağınız markaya aman diyim dikkat !


3.EL-AYAK BAKIMI

Manikür-pedikür,el ayak bakımında elbetteki çok önemli.
kendi manikür pedikürünüzü kendi eşyalarınız ile yapmak aslında hiç zor değil.(at kısımda paylaştığım videolardan yararlanabilirsiniz.)
sonrasında ise şu tavsiye edeceğim ürünleri kullanabilirsiniz.

manikür hakkında birkaç video izlemek için tık.
Evde uygulayacağınız bu işlem sonrası bakım için size önerebileceklerim:

ayak ve el bakımınız için lapitak bence bir numara.


güçsüz kalan tırnaklarınız içinse pastelin size uygun bir çeşidini seçmenizi öneririm.ben resimdeki ürünü kullanmaktayım..güçlendiricisini :)
şeffaf oje yerine bunu kullanıp hem güzelliği hem sağlığı tırnaklarınızda yakalayabilirsiniz.


4.MAKYAJ TEMİZLİĞİ
Eee makyajı yaptık ama temiizlemesi çok zor bu gece böyle uyuyayım derseniz kendinize en büyük hatayı yaparsınız.Cilt temizliğinde tercih ettiğim marka diedermine.

banyo öncesi derinlemesine temizlik için soldaki temizleyicisini kullanıyorum.günlük makyaj temizliğim için ise sağdaki temizleme sütünü.

tercihe göre alternatifleri bulunan kremleri içinden benim tercihim karma ciltler için olan..banyo sonrasında kullanmayı tercih ettiğim yüz nemlendiricim ise yukarıdaki resimde.

göz-dudak makyajı için vazgeçilmezim ise tabiki Lorea'l den :)onu bunu bırakında şu makyaj temizliği kısmının en önemlisini en son verdim bence göz makyaj temizliği hepsinden önemli ve yapılması en şart olan.kesinlikle.bakkalda göz satmıyorlar kirpik satmıyorlar sonuçta dimi?5.KENDİNİZE DOLGUN DUDAKLAR İÇİN BİR BALSAM SEÇİN
benim tercihim şeffaf renkte olan dudakta yağ kalıntısı bırakmayan watson's ın özel bayanlar için ürettiği dudağa hafif pembelik veren bu balsamdan yana.


5.BACAKLAR VE SELÜLİT
ne olursa olsun yeterki sür.yoğurt sür.ballı süt sür.krem sür.badem yağı sür yeterki sür azıcıkta ovala, masaj fln demiyorum azıcık hareketlendir bitsin.çünkü malum kahvemiz kafenimiz eksik olmuyor gün içinde.işte bunların hepsi selülit, çatlak.

benim durum ciddi diyorsanız.
bacaklarınızda bu çatlaklar yoğunluk gösteriyorsa size önerim o bölgere masaj ile ozon yağı uygulamak, kafeini kesmek.


hı birde oturduğunuz yerden kalktıktan sonra çort diye kalkmak yerine kalkar kalkmaz squat yapmak


ve bunu alışkanlık haline getirmek.yada uyumadan önce ne biliyim bir düzen oturtmak.günde 10 kez squat yapmak mesela.

6.KİRPİK-KAŞ-BAKIŞLAR

Kirpiklerinizi beslemek için fazla olmamak şartı ile kirpiklerinize badem yağı uygulayabilir beslenip daha canlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Kaş almak ise herkesin işi değildir.
Benim tavsiyem kaşlarını çok fazla incelttirip onları küstürmemeniz yönünde.Unutmayın şu zamanda da moda olan kalın kaşa şekil vermek,aşırıya kaçıp inceltmek değil.Çoğu kişi kaşlarının azlığından şikayetçi.kimisi tümünü aldırıp çizdirmekte.Eğer bu yönde bir şikayetiniz varsa bu alanda bir araştırmaya da gidebilirsiniz tabi gerçekten buna ihtiyacınız varsa.Ama lütfen aldırıp çizdirme yapmayın tabii çok zorda kalmadığınız sürece.
Unutmayın..
Güzel bakışlar dolgun kirpik ve doğal görünümlü etkileyici kaşların bütünleşmesi ile anlam kazanır.7.GÖĞÜS SIKILAŞTIRICI-DOLGUNLAŞTIRICI

Piyasa bununla ilgili çok fazla üçkağıtçı gereksiz ve kullanışsız ürünlerini piyasaya sürüp insanları dolanmakta.

Benim size tavsiye düzenli spor,göğüs bölgesini çalıştıran sıkılaştırıcı hareket yapmak.

göğüg hareketi izlemek için tık tık

bu konuyu hakkında kapsamlı birgi edinmek için ayşenur yazıcının yazısına buyrun.

yazıyı okumak için tık tık.8.EPİLASYON-AĞDAKendinize düzgün bir güzellik salonu bulun steril ve temiz olmasına özen gösterin düzenli ağda temizliğinizi aksatmadan yaptırın.Eğer epilasyon düşünceniz varsa işini çok güzel yapan güzellik salonları ile görüşün ücretini araştırın,artık ülkemizdede bu uygulama ilerlediğinden birçok yer bu alanda kampanyalar yapmış durumda takipte olun.
9.DİŞLER ve DİŞ MACUNU

Fırçalayın.ERTELEMEYİN!oral-b fırça kullanın. ve tabiki diş fırçanızı sık sık değiştirin(aynı fırçayı maksimum 3 ay kullanın.)
Sonuç gülümseyin :):)


10.PÜRÜZSÜZ BİR CİLT ve CİLT LEKELERİ İÇİN

Pürüzsüz bir cilt için şeftaliyi ezin,balla karıştırarak yüzünüze sürün.15 dk bekletin ılık suyla durulayın.Lekeler için ise karbonat ve limonu karıştırın lekenin oladuğu bölgeye sürün 10 dk bekletin ılık suyla durulayın.(ör ağda kararmaları koltuk altı kararmaları ...için)Cilt renginizin koyuluğundan şikayetçi iseniz oriflame ın cilt rengi açan sabununu banyo sırasında deneyebilirsiniz.Lekeler için ise karbonat ve limonu karıştırın lekenin oladuğu bölgeye sürün 10 dk bekletin ılık suyla durulayın.(ör ağda kararmaları koltuk altı kararmaları ...için)

Cilt renginizin koyuluğundan şikayetçi iseniz oriflame ın cilt rengi açan sabununu banyo sırasında deneyebilirsiniz.


Benden son tavsiye tüm bunları yapmadan önce: KENDİNİZİ SEVİN.
Mutlu ve sevgiyle hıı birde hep bakımlı kalın.
Bir başka yazıda görüşmek dileği ile... :)
 ***öpücüklerrrr şekerler ***

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

aa bana yorum mu yapıcasın ki sen hihi teşekkürler :)

i hali e hali de hali den hali işte buda facebook hali

1800lerde dünyayı tepsi sanırdık doğruymuş meğer